Nawozy Płynne

Nawożenie dolistne nawozami płynnymi powinno być profilaktyczne i na stałe wpisane w technologię uprawy. Dostarczenie mikro- i makroskładników w trakcie wegetacji bezpośrednio do liści pomaga roślinie zoptymalizować swój wzrost, plon i  jakość.

Nawozy płynne zawierają makro i mikroskładniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin uprawnych.
Składniki zawarte w nawozach płynnych wspomagają szybciej wzrost i rozwój wielu gatunków roślin.
Doskonale zbilansowany skład oraz mikroelementy  pozwalają na efektywne i szybkie ich przyswajanie przez rośliny oraz lepsze wykorzystanie azotu.

Produkt odpowiedni do stosowania w rolnictwie ekologicznym

Dla Sadowników
Dla Ogrodników
Warzywa na nawozie cal-sil z eko-rol

Copfort zapobiega wnikaniu patogenów, nie zawiera soli (siarczanu sodu). Stymuluje syntezę fitoaleksyn. Stopniowo uwalnia miedź dzięki inowacyjnej formulacji. Copfort wykonany jest w technologi Elisysystem, która wspomaga naturalną obronę roślin, oraz pomaga jej pokonać różne czynniki stresowe. Copfort doskonale wnika w tkanki roślin, przynosząc kompletny efekt w uprawach.

Stosowany  może być dolistnie, doglebowo
(uprawy owocowe, warzywa).

Płynny produkt silikonowy, kryształki krzemu

Dla Sadowników
Dla Ogrodników
kwars-ekorolnawozy

Kwars jest koloidalnym roztworem krzemu, co oznacza, że jego kryształki nie rozpuszczają się w roztworze, lecz pozostają w postaci drobnych cząsteczek krzemkowych. Dzieki tej wlaściwości produkt po zastosowaniu pozostaje na powierzchni uprawy, nie tylko dostarczając jej krzemu, lecz także wspomagając osuszanie wilgoci  dzięki zdolnościom higroskopijnym oraz chroniąc owoce przed działaniem słońca.

Stosowanie: dolistne
drzewa owocowe, warzywa, winorośl.

Krystaliczny dolistny nawóz PK 17-51 z wysoką zawartością potasu

Dla Rolników
Dla Ogrodników
Nanoplant profi na uprawy rolne z eko-rol nawozy

Inowacyjna formulacja nawozu zapewnia szybką przyswajalność potasu i fosforu.
Skład (m/m):
Pięciotlenek fosforu (P205) rozpuszcalny w obojętnym roztworze cytrynianiu amonu i wodzie 17%
Pięciotlenek  fosforu (P205) rozpuszczalny w wodzie 17%
Tlenek potasu (K20) rozpuszczalny w wodzie 51%
Zakres stosowania: Przeznaczony do dokarmiania dolistnego roślin upraw rolniczych i ogrodniczych.
Produkt można mieszać  ze wszystkimi typowymi preparatami.

Specjalistyczny nawóz dolistny

Dla Rolników
Dla Sadowników
Dla Ogrodników
Nanoplant ultra dla uprawy kukurydzy polecany przez eko-rol nawozy

Nanoplant Ultra to specjalistyczny nawóz dolistny, przeznaczony dla zbóż jakościowych, rzepaku, kukurydzy, bobowatych, ziemniaków, buraków, warzyw (w gruncie i pod osłonami), kwiatów, drzew i krzewów owocowych, roślin jagodowych itp.
Nanoplant Ultra jest kompatybilny ze wszystkimi środkami ochrony roślin i nawozami. Nie zmniejsza skuteczności ŚOR. Posiada pozytywną opinię Instytutu Ochrony Roślin PIB nt. możliwości łącznego stosowania Nanoplant ze środkami ochrony roślin w uprawach rolniczych.
Stabilna kompozycja wysokiej jakości mineralnych składników w formie nano, w postaci płynnej. Formulacja jest efektem wielu lat badań i doświadczeń. Nanocząsteczki mikroelementów są otoczkowane naturalnym polimerem organicznym (pochodzenia polisacharydowego). Dostarcza roślinom jonów metali niezbędnych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju. Najbogatsza formulacja Nanoplant, dla wymagających gatunków roślin. Polecany dla intensywnie prowadzonych plantacji. Do zastosowania w technologiach nastawionych na wysoki plon.

Skoncentrowany nawóz organiczny

Dla Rolników
Dla Sadowników
Dla Ogrodników
Agrolinija nawóz dla zbóż polecany przez eko-rol

Agrolinija-S – to skoncentrowany nawóz organiczny , doskonale zbilansowany pod względem zawartości składników pokarmowych zarówno NPK jak też mikroelementów. Zawiera duże ilości kwasów humusowych i fulwowych , aminokwasów a także znaczne ilości bioaktywnych mikroorganizmów. Wytworzony z zastosowaniem  innowacyjnej technologii HD cavitation , dzięki czemu jest doskonale rozpuszczalny w wodzie , posiada stabilną strukturę i nie powoduje zatykania dysz opryskiwacza. Skład nawozu jest optymalnie dobrany do wymagań fizjologicznych większości roślin uprawnych.
Agrolinija -S doskonale nadaje się do dolistnego zasilania zbóż, rzepaku, kukurydzy, okopowych, warzyw , roślin sadowniczych i ozdobnych. Skład nawozu jest optymalnie dobrany do wymagań fizjologicznych większości roślin uprawnych.
Agrolinija-S to coś więcej niż nawóz, to także doskonały ukorzeniacz, biostymulator i kondycjoner gleby w jednym. Może zastąpić lub ograniczyć stosowanie szeregu innych środków i odżywek. 

Specjalistyczny nawóz płynny zawierający azot wzbogacony o siarkę

Dla Rolników
Dla Ogrodników
Nawóz n-factor s polecany przez eko-rol nawozy

N-Factor S jest specjalistycznym nawozem płynnym na
bazie polimeru ureaform (mocznikowo -formaldehydowy)
o spowolnionym uwalnianiu azotu (N), wzbogaconym o siarkę (S).
Oznacza to, że przy dolistnym zastosowaniu azot jest dostepny dla roślin przez dłuższy czas (do 6 tygodni w zależnosci od dawki), również wtedy gdy nie ma juz możliwosci jego uzupełnienia w postaci oprysku lub jego pobieranie z gleby jest ograniczone.
Przy aplikacji dolistnej, N-Factor S wykazuje cechy zwilżacza i wspomaga działanie innych substancji, w tym środków ochrony roslin. N-Factor S, zastosowany doglebowo, uwalnia N stopniowo wraz z rozwojem korzeni . Azot staje sie wtedy dostepny wyłacznie w warunkach sprzyjajacych rozwojowi korzeni, czyli przy odpowiedniej temperaturze, wilgotnosci i napowietrzeniu gleby. W N-Factor S azot w nim zawarty zwiazany jest w łańcuchu polimeru i uwalnia się, gdy roślina go potrzebuje, w formie cząsteczki NH2 bezpośrednio włączanej do metabolizmu rośliny. Powyższe cechy czynią N-Factor S wyjatkowo skutecznym i bezpiecznym źródłem azotu, którego działanie uwidacznia sie
szczególnie w warunkach niekorzystnej pogody i zaburzeń wegetacji. 

Specjalistyczny nawóz płynny zawierający azot

Dla Rolników
Dla Ogrodników
Nawozy płynne n-factor z eko-rol nawozy

N-Factor jest specjalistycznym nawozem płynnym na bazie polimeru ureaform (formaldehydowo – mocznikowej) o spowolnionym uwalnianiu azotu. Podanie azotu w formie polimeru ureaform (formaldehydowo -mocznikowej), skutecznie zabezpiecza bieżące zapotrzebowanie roślin na azot, szczególnie gdy pobieranie azotu jest ograniczone przez suszę lub nadmiar
wody, a wyjatkowa forma azotu w N-Factor nie pozwala roślinie pobrać go jednorazowo w nadmiernej ilości, tak jak zdarza się to przy nawozach w formach saletrzanych. N-Factor ogranicza zagrożenia związane ze zbyt szybkim i nadmiernym pobraniem azotu przez rośliny : wylęganie, osłabienie ścian komórkowych i tkanek, wzrost podatności na choroby i szkodniki, spadek jakości plonu. Stosowany na uprawy: zboża, buraki cukrowe, kukurydza, rzepak, ziemniaki, inne okopowe, warzywa kapustowe, bobowate.

Płynny inowacyjny nawóz azotowo-siarkowy, zawiera azot w formie amonowej i siarkę w formie tiosiarczanu

Dla Rolników
Stercosul nawóz płynny oferowany przez eko-rol nawozy

Stercosul jest przeznaczony do łącznego stosowania z RSM i innymi płynnymi nawozami azotowymi oraz z gnojowicą i gnojówką. Stercosul można stosować także jako samodzielny nawóz doglebowy. Włącz Stercosul do technologii produkcji rolnej jako standardowe narzędzie nawożenia siarką. Stercosul posiada tiosiarczan amonu w wyjątkowej  formule, która otwiera zupełnie nowe możliwości żywienia roślin azotem i siarką. Doskonalnie mieszalny z RSM i innymi płynnymi nawozami zawierającymi azot. Jest bogatym źródłem siarki ( S- 26% ) w oryginalnej formule chemicznej. Zmniejsza straty azotu. Praktycznie neutralny dla środowiska glebowego ( niski indeks solny ). Poprawia przyswajalność innych składników ( np. P, Fe, Mn ). Przyspiesza rozkładanie i wykorzystanie resztek  pożniwnych. 

Specjalistyczny nawóz doIistny zawierający fosfor w formie fosforanowej i fosforynowej, wzbogacony o potas

Dla Rolników
Uprawa ziemniaka wspomagana przez nawóz fosfotek z eko-rol

Fosfotek 25-25 PL to płynny nawóz zawierający duże ilości fosforu
i potasu w postaci specyficznej formy chemicznej, fosforynu potasu, co sprawia, że jest innowacyjnym produktem specjalistycznym. Nawóz zawiera także fosfor w postaci fosforanowej.
Fosfotek 25-25 PL jest szybko pobierany przez liście i korzenie oraz przemieszczany w roślinie. Nawóz stymuluje rozwój korzeni, sprzyja tworzeniu kwiatów i nasion, zwiększa wielkość owoców i bulw oraz ich trwałość przechowalniczą, a także przyspiesza lignifikację młodych tkanek. Poprzez stymulację produkcji fitoaleksyn wzmacnia naturalne mechanizmy obronne roślin, czyniąc je mniej podatnymi na patogeny. Stanowi naturalne i bezpieczne uzupełnienie ochrony fungicydowej.
Stabilność formulacji Fosfotek 25-25 PL, wysoka rozpuszczalność w wodzie, neutralny odczyn pH, szybkość działania, a przede wszystkim stabilny stosunek fosforu (P) do potasu (K) 25:25 sprawiają, że produkt wyróżnia się swoją efektywnością na tle innych, podobnych. Producent, swoim długoletnim doświadczeniem, gwarantuje wysoką skuteczność nawozu.

Płynny nano-nawóz organiczno-mineralny w formie koncentratu

Dla Rolników
Dla Sadowników
Dla Ogrodników
Uprawy ogrodnicze na nawozie stymjod z eko-rol

Stymjod to płynny nano – nawóz organiczno-mineralny w formie koncentratu, przeznaczony do stosowania dolistnego w uprawie roślin rolniczych i ogrodniczych, w uprawie polowej i pod osłonami. Stymjod wytwarzany jest w nanotechnologii w opatentowanym urządzeniu generującym zjawisko chłodnej plazmy, w którym roztwór specjalnie dobranych związków mineralnych i organicznych poddany jest zimnej syntezie. Otrzymany koncentrat Stymjod jest bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie a jego składniki są łatwo dostępne dla roślin. Stymjod zawiera optymalny dla roślin skład makro- i mikroskładników włącznie z aminokwasami i innymi związkami organicznymi, niezbędnymi dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Dopuszcza się mieszanie Stymjod z pestycydami pod warunkiem wcześniej przeprowadzonej próby mieszalności nie wykazującej skutków niepożądanych.

Płynny stymulator Nano-Humus z Chitozanem dla upraw polowych i warzywniczo-sadowniczych

Dla Rolników
Dla Sadowników
Dla Ogrodników
Warzywa wspomagane nawozem apol-humus z eko-rol nawozy

Apol-Humus organiczny stymulator wzrostu. Przeznaczony jest do doglebowego i dolistnego nawożenia oraz poprawy jakości gleby w uprawach roślin ozdobnych, zbóż, roślin warzywniczych, okopowych i sadowniczych. Jest połączeniem kwasów humusowych i polimerów chitozanu łącząc w sobie wszystkie cechy tych substancji. Składniki preparatu Apol Humus zwiększają pojemność sorpcyjną gleb, dzięki czemu wprowadzane do gleby składniki pokarmowe nie ulegają wymywaniu i są zatrzymywane w warstwie ornej gleby. Związki humusowe zmniejszają aktywność metali ciężkich w glebie, a tym samym ograniczają ich pobieranie przez rośliny. Napowietrzenie i zwiększona sorpecyjność gleb stymuluje rozwój pożytecznych mikroorganizmów glebowych. Wysoka aktywność biologiczna w glebie ma duże znaczenie dla ograniczenia stopnia zmęczenie gleb szczególnie w gospodarstwach o intensywnej produkcji. Regularne stosowanie tego preparatu korzystnie wpływa na właściwości biologiczne, fizyczne i chemiczne gleby, stymuluje wzrost roślin oraz dostarcza rośliną podstawowe mikroelementy w formie najbardziej dostępnej dla roślin.

Wprowadźmy ekologię do Twojego gospodarstwa

Nawozy ekologiczne to nawozy przyjazne dla środowiska, które powstają w sposób naturalny, gwarantują nie tylko obfite, ale także zdrowe plony.